pieniadz.pl

Władze Syrii przystały na plan Annana

wtorek, 03-04-2012 godz. 08:08

Kofi Annan - specjalny wysłannik Organizacji Narodów Zjednoczonych i Ligi Arabskiej - powiadomił Radę Bezpieczeństwa ONZ, że władze w Damaszku zaakceptowały datę 10 kwietnia 2012 roku jako termin rozpoczęcia wdrażania planu pokojowego. Informację tę przekazali mediom anonimowi oenzetowscy dyplomaci.
Z medialnych doniesień wynika, że w ciągu dwóch dni od tej daty miałoby dojść do pełnego zawieszenia broni między siłami rządowymi a rebeliantami. Kofi Annan oznajmił na zamkniętym posiedzeniu forum Rady Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych, że Syria przystała na takie rozwiązanie. Do 10 kwietnia mają zakończyć się ruchy sił rządowych w kierunku zamieszkanych miejsc. 

Zdaniem dyplomatów syryjski przywódca Baszar al-Assad zamierza dotrzymać obietnicy i wprowadzić w życie sześciopunktowy plan Annana. Zakłada on m.in. ustanowienie rozejmu między stronami konfliktu, pomoc humanitarną dla ludności, wycofanie ciężkiej broni z dzielnic mieszkalnych oraz podjęcie rozmów na temat politycznego rozwiązania konfliktu - poinformowała PAP.

ONZ twierdzi, że w czasie walk w Syrii wojsko uśmierciło ponad 9 tysięcy ludzi. Władze w Damaszku podkreślają, że rebelianci zabili 3 tysiące żołnierzy i policjantów, a rzekoma rewolucja to w rzeczywistości bunt wywołany przez islamskich fundamentalistów, których finansują m.in. Stany Zjednoczone, Arabia Saudyjska oraz Izrael.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Władze Syrii przystały na plan Annana.

Podobne

Kursy walut 2020-08-10

+ więcej
  • EUR euro 4,4023 -0,26%  -1,16gr
  • USD dolar 3,7393 +0,24%  +0,91gr
  • GBP funt 4,8904 +0,05%  +0,26gr
  • CHF frank 4,0843 -0,03%  -0,13gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm