pieniadz.pl

Młodzi Polacy są zdolniejsi od innych Europejczyków?

piątek, 22-01-2016 godz. 17:05

Tagi: PolskaEuropa
Amerykański "Forbes" opracował zestawienie najzdolniejszych młodych Europejczyków. W rankingu uwzględniono osoby poniżej 30. roku życia. To pierwsza tego typu lista obejmująca narody Starego Kontynentu. Liderów wybierano w 10 różnych kategoriach, m.in. "przemysł", "finanse" czy "technologie". Wśród 300 wyróżnionych podmiotów znaleźli się również Polacy.
Amerykański magazyn „Forbes” opublikował ranking krajów, w których żyją najzdolniejsi młodzi ludzie. Po raz pierwszy w historii tych zestawień dotyczył on Europejczyków. Zgodnie z zasadami, zestawienie obejmowało wyłącznie tych, którzy nie ukończyli jeszcze 30. roku życia. Listy najbardziej uzdolnionych pogrupowano na 10 odrębnych kategorii zależnych od branży, jakiej dotyczyło badanie.

W rankingu „30UNDER30” ujęto łącznie 300 wyjątkowo uzdolnionych mieszkańców Starego Kontynentu. Najlepsi byli wyłaniani w następujących kategoriach: działalność społeczna, finanse, media, nauka, polityka, rozrywka, sprzedaż, sztuka, technologie i zdrowie. W zestawieniu znalazło się 8 Polaków. Kim są i za co zostali wyróżnieni?

W kategorii „działalność społeczna” wyróżniono parę 27-letnich Polaków, którymi są Paula Bruszewska i Marcin Bruszewski. Ich start-up Social Wolves zrealizował ponad 330 projektów społecznych i współpracował z ponad 2260 organizacjami partnerskimi. Dzięki temu młodzi Polacy dotarli do ponad 0,5 miliona osób potrzebujących pomocy.

Martę Krupińską doceniono w kategorii „finanse” za stworzenie platformy do wykonywania szybkich i tanich międzynarodowych przekazów pieniężnych. Platforma Azimo dokonuje operacji na 77 walutach i jest jedną z najdynamiczniejszych europejskich firm w tej branży.

29-letnia Laura Godek-Miąsik zainteresowała ekspertów „Forbesa” swoją marką LYO FOOD. Nowe technologie produkcyjne i ścisła współpraca ze specjalistami ds. zdrowego żywienia pozwala jej wytwarzać wysokiej jakości żywność liofilizowaną. Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań produkcyjnych zapewniających nieprzeciętną jakość produktów i dynamiczny podbój rynku pozwoliły jej uzyskać wyróżnienie w kategorii „przemysł”.

Michał Mikulski jest 29-letnim twórcą robota mogącego zdecydowanie poprawić rezultaty rehabilitacji osób cierpiących na stwardnienie rozsiane. Wyróżnienie „Forbesa” w kategorii „Nauka i zdrowie” to niejedyny tytuł przyznany mu za robota EgzoEMG. Firma Mikulskiego zostało już uznana za jeden z najlepszych polskich start-upów. W tej samej kategorii doceniono Tomasza Kamińskiego. 29-latek zasłużył się działalnością badawczą i skomercjalizowaniem technologii mikroprzepływów w diagnostyce medycznej.

Marcin Piątkowski to 27-latek wyróżniony w kategorii „przemysł” za stworzenie pierwszego inteligentnego roweru mechanicznego. Pojazd nie potrzebuje łańcucha, ma w pełni zabudowany mechanizm napędzający, jest łatwy w ładowaniu, składaniu i transporcie.

Marcin Kleczyński to zaledwie 26-letni twórca skanera Malwarebytes pomagającego w wyszukiwaniu i usuwaniu wirusów. Kleczyński już od kilku lat prowadzi własną firmę działającą w 14 krajach! Wyróżnienie „Forbesa” w kategorii „technologia” nie powinno dziwić, gdyż w 2014r. Marcin Kleczyński został wybrany przedsiębiorcą roku przez EY.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Doradca (24.01.2016 10:11)

Pożyczka 5% z gwarancją najniższej raty Bez zaświadczeń o dochodach Gwarancja najniższej raty Zwrot wszystkich odsetek jeśli spłacisz pożyczkę w 6 miesięcy https://wnioski.ld.aliorbank.pl/directcreditsystem-frontend-lead-personalloan/cms/?partnerId=MNY_POZ_F&applicationId=000021255256&redirectUrl=https://direct.money.pl/o/aliorbank/d/rd.html?1%26applicationId=000021255256

Podobne

Kursy walut 2023-02-03

+ więcej
  • EUR euro 4,6920 -0,34%  -1,59gr
  • USD dolar 4,2928 +0,29%  +1,25gr
  • GBP funt 5,2571 -0,51%  -2,67gr
  • CHF frank 4,7023 -0,26%  -1,24gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm